נגישות

פרוייקט "הלב שלי" בשיתוף פעולה עם משרד החינוך. סדרת הרצאות מקוונות (בעברית ובערבית) לתלמידי בית הספר היסודי ולתלמידי חטיבות הביניים בנושא קידום בריאות הלב

חזור לעמוד הקודם
  • שיתוף פעולה שנרקם בין מנהל תקשוב, אגף טכנולוגיות מידע, המזכירות הפדגוגית, הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה והוראת החינוך הגופני במשרד החינוך, עם רופאי האיגוד הקרדיולוגי ,רופאי ספורט לילדים, דיאטניות לילדים ואחיות הביא לבנייתה של תכנית ייחודית לתלמידי ישראל "הלב שלי".
קרא עוד
  • לאחרונה השתתפו הכיתות הזוכות בחידון "כל עוד בלבב בעקבות חמיצר ואוצרות הלב" בעברית ובערבית, באירוע מרגש במכללת וינגייט - "מפגש האלופים". מנכ"ל המכללה שלמה בן גל ואנשי צוותו, פתחו בפני הזוכים את ביתם, הבית בו גדלו אלופי הספורט של ישראל. במהלך היום שמעו התלמידים הרצאות על תזונה נבונה ופעילות גופנית כמרכיבים חיוניים באורח חיים בריא, ביצעו סבב של פעילויות גופניות בקבוצה וסיירו במעבדות. שיאו של המפגש היה בטקס חלוקת התעודות לזוכים על ידי דן חמיצר ודר' רוני דיין, מנהל אגף טכנולוגיות מידע במשרד החינוך ובהרצאתו המדהימה של חנוך בודין - נכה צהל, בעל שמונה מדליות מהמשחקים הפאראלימפיים, אשר הדגים דרך סיפור חייו את הכוח העצום הגלום בספורט ככלי התמודדות עם מכשולי החיים. אנו מודים למשרד החינוך, השותף לתכנית ולמכללת וינגייט על השקעתה ביום זה, לשרהלה בן צבי, אחראית תכנית " הלב שלי" ולכל מי שהשקיע ותרם
קרא עוד
  • 1100 כתות השתתפו בשידור "יום הלב הישראלי" עם טל מוסרי ואורחים נוספים, רופאים, תזונאית, מדריכת כושר ושף. במהלך המפגש קיבלו התלמידים המלצות לשמירה על לב בריא, טיפים לכריכים מעולים לבית הספר, עצות לתרגילי ספורט מבלי ללכת לחדר כושר ועוד ועוד. במשדר נשאלו טל מוסרי ואורחים הנוספים שאלות על אורח חיים בריא, תזונה וספורט.

קרא עוד
  • ארגון הבריאות העולמי הכריז על ההשמנה כמגיפה של המאה ה -21. סימנים ראשונים לטרשת עורקים מתחילים מגיל צעיר,
  • התייחסות מוקדמת לגורמי הסיכון מאפשרת למנוע את התפתחות המחלות בגיל צעיר. הגיל הצעיר הוא המפתח למניעת תחלואה.
  • כדי לאפשר לתלמידים להבין את הקשר בין אורח חיים לתחלואת לב, נבנתה על ידי הארגון הקרדיולוגי בישראל תכנית.
  • 400 כתות דוברות עברית וערבית התמודדו השנה על החידון. לשלב הגמר  שהתקיים השבוע עלו 81 כתות דורות עברית ו -57 כתות דוברות ערבית 
קרא עוד

מאז ומעולם זכה הלב ליחס מיוחד בהיותו איבר חיוני ביותר לקיומנו ולשמירה על בריאותינו. אורח חיים בריא ונכון מגיל צעיר, הוא המפתח למניעת מחלות לב ואורח חיים בריא.

כדי ללמוד איך עושים זאת, הוזמנו תלמידי כתות ו' –ז' דוברי עברית ודוברי ערבית להצטרף לחוויה משחקית מיוחדת במינה על חיפוש אוצרות הלב.

בחידון השתתפו 411 כתות דוברות עברית וערבית, 149 כתות עלו לגמר.

קרא עוד

שיתוף פעולה שנרקם בין הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, אגף טכנולוגיות מידע, רופאי האיגוד הקרדיולוגי בישראל, רופאי ספורט לילדים, דיאטניות ואחיות הביא לבנייתה של תוכנית ייחודית לתלמידי ישראל "הלב שלי".

קרא עוד
חזור