נגישות

מה מרגישים כשיש התקף לב? הסימנים להתקף לב אצל גברים

חזור לעמוד הקודם

התסמינים של התקף לב שונים מאדם לאדם, אינם תמיד ברורים ולא תמיד אנשים מבינים שיש להם אירוע לבבי, לכן חשוב לא להתעלם כשיש תלונות מתאימות.

ברוב המקרים התקף לב מתבטא בכאב עז בחזה, יותר בחלק השמאלי, הכאב בדרך כלל עמום בעל אופי לוחץ ויכול להקרין לכתף, ליד או ללסת. לעתים הכאב מלווה הזעה קרה, תחושת מחנק בחילה וחלושה. כאמור התלונות אינן אחידות ולעתים מרגישים דווקא כאב שורף או דוקר ולעתים הכאב רק מופיע בכתף או בזרוע. מה שמשותף כמעט לכל האנשים שחוו זאת, זה שמדובר בהרגשה מאוד לא נעימה ומציקה שקשה להתעלם ממנה.

לעתים להתקף לב יש גם סימני אזהרה - בימים שלפני ההתקף הרבה אנשים מרגישים אירועים של אי נוחות בחזה שבאין וחולפים לסירוגין ולעתים מוחמרים במאמץ פיזי. במקרים אחרים ההתקף יכול לבוא באופן חד ופתאומי מתוך בריאות מלאה ולכן כאמור דרושה דרגת חשד גבוהה.

 

מהם הסימנים להתקף לב אצל גברים?

ישנו סימן עיקרי להתקף לב ואליו יכולים להתווסף סימפטומים נוספים להתקף לב. להלן רשימת הסימנים הפיזיים להתקף לב + הנחיות הגעה לחדר מיון:

 

סימן עיקרי להתקף לב:

אירוע חדש של כאב או תחושת לחץ בזמן מנוחה, או של צרבת, בחזה או באזור שבין הבטן העליונה ללסתות, כאשר לעתים התחושה קורנת ליד שמאל או מופיעה באזור הגב בין השכמות. אם התופעות האלו, או אפילו רק אחת מהן, הנמשכות יותר מעשר דקות ברציפות או לסירוגין, קיים חשד להתקף לב.

 

סימנים אפשריים נוספים או מלווים להתקף לב:

קוצר נשימה, בחילה, הזעה או חולשה כללית.

בכל מקרה כזה נדרש פינוי מיידי לחדר מיון באמצעות אמבולנס. חייג 101 !

 

חשוב לזכור!


בזמן התקף לב או חשש להתקף לב, אל תנהג לבד, אל תתבייש לפנות לעזרה, אל תמתין יותר מחמש דקות, דחיית טיפול עלולה לגרום נזק רב לליבך.

 

אצל נשים זה מעט אחרת!

את הסימנים להתקף לב אצל נשים תוכלו למצוא בלחיצה על הקישור כאן>>

 

 

 

תסמיני התקף לב בנשים