נגישות

תסמיני התקף לב בנשים

חזור לעמוד הקודם

המאפיינים הטיפוסיים של התקף לב - לחץ בחזה, כאבים ובחילה - לא תמיד מופיעים אצל נשים אשר חוות התקף לב. נשים רבות אינן יודעות כי ישנו מכלול נוסף של תסמינים שזיהוים בזמן עשוי להציל את חייהןiStock 000015873202 ExtraSmall

רוב הנשים חושבות שהתסמינים של התקף לב הם רק: כאבים ולחץ בחזה, קוצר נשימה ובחילה. אך מתברר, כי תופעות אלו המופיעות בנשים ובגברים אינן בלעדיות . התקפי לב אצל נשים יכולים להיות שונים וחשוב מאוד ללמוד מהם הסימנים המתריעים על כך.

תסמינים של התקף לב אצל נשים

תסמינים " טיפוסיים" של התקף לב כוללים לחץ בחזה, תחושות לחיצה או דקירה בצד שמאל של החזה. יש אנשים המתארים זאת כאילו קיבלו אגרוף לחזה או שמלחציים לוחצות את כל אזור בית החזה שלהם.

אצל נשים, התסמינים יכולים להיות פחות "טיפוסיים". למרות שנשים עלולות גם להרגיש כאב או אי נוחות בחזה, רבות מהן מתלוננות על: בחילה, סחרחורות, אי נוחות בחלק התחתון של בית החזה, לחץ בבטן העליונה או אי אי נוחות המרגישה כמו קלקול קיבה וכאבים בגב העליון.

נשים עשויות לחוות את כל התסמינים השכיחים המפורטים, חלק מהם, או אף לא אחד מהם כשהן סובלות מהתקף לב. אצל נשים, כמו אצל גברים, התסמין השכיח ביותר להתקף לב הוא סוג מסויים של כאב, לחץ או חוסר נוחות בחזה. אך נשים נוטות יותר מגברים לסבול גם מסימנים ותסמינים שאינם קשורים לכאב החזה:

  • חוסר נוחות בצוואר, כתפיים, חלק עליון של הגב או בבטן.
  • קוצר נשימה
  • בחילה או הקאה
  • הזעה
  • סחרחורת
  • עייפות יוצאת דופן ובלתי מוסברת

לעיתים קרובות, נשים אינן מודעות לכך שתסמינים אלה יכולים להתריע על בעיה ללב ומאשימות בכך תופעות כמו צרבת, קלקול קיבה, דלקת פרקים או לחץ נפשי. אם הן סובלות מקוצר נשימה הן פשוט אומרות לעצמן כי הן חייבות לחזור לכושר, או מטילות את האשמה בשעות העבודה הרבות או בעייפות.

חשוב לשים לב לתסמינים של התקף לב!

 

שימו לב, הסימנים להתקף לב אצל גברים מעט שונה. את הסימנים להתקף לב אצל גברים תוכלו למצוא בלחיצה על הקישור כאן>>

 

 

 

מה מרגישים כשיש התקף לב? הסימנים להתקף לב אצל גברים מתי לחשוד שיש לי התקף לב?