נגישות

מרכז מידע - התקף לב

התקף לב זהו מצב מסכן חיים שנובע מחסימה חריפה של כלי דם בלב. למרות ההתקדמות בטיפול ובמניעה של התקפי לב שהורידה את התמותה בשנים האחרונות בצורה משמעותית ביותר, התקף לב הוא עדיין גורם עיקרי לתמותה בעולם המערבי. זיהוי מוקדם וטיפול מיידי עשויים להציל חיים במקרים של התקף לב. כמו כן, ניתן להקטין את הסיכון לפתח התקף לב חוזר באמצעות מניעה שניונית (שינוי אורח חיים, תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית, הפסקת עישון, וטיפול תרופתי… קרא עוד
מהו התקף לב?
התקף לב הוא מצב מסוכן עם סיבוכים מסכני חיים, אך מצד שני אבחון וטיפול מהיר יכול הוריד את הסיכון למוות וסיבוכים באופן דרמטי. להלן הסבר להיווצרות התקף לב ומה הם סיבוכיו. בהמשך תמצאו הסבר כיצד ניתן לזהות התקף לב וכיצד מטפלים היום באופן יעיל במצב זה.
קרא עוד
מהו התקף לב?
מה מרגישים כשיש התקף לב? הסימנים להתקף לב אצל גברים
התסמינים של התקף לב שונים מאדם לאדם, אינם תמיד ברורים ולא תמיד אנשים מבינים שיש להם אירוע לבבי, לכן חשוב לא להתעלם כשיש תלונות מתאימות. ברוב המקרים התקף לב מתבטא בכאב עז בחזה, יותר בחלק השמאלי, הכאב בדר"כ...
קרא עוד
מה מרגישים כשיש התקף לב? הסימנים להתקף לב אצל גברים
הטיפול הראשוני בהתקף לב
כפי שנכתב בסעיפים הקודמים התקף לב נובע מחסימה חריפה של עורק כלילי המספק דם ללב כתוצאה מהיוצרות קריש חוסם בתוך העורק. לפיכך מטרת הטיפול היא להמיס את הקריש ולפתוח את העורק באופן מהיר ומיידי. פתיחה העורק נעשית בשילוב של אמצעים תרופתיים ומכאניים.
קרא עוד
הטיפול הראשוני בהתקף לב
מהלך האשפוז
לאחר אוטם בשריר הלב נהוג לתת תרופות ממספר קבוצות על מנת להחזיר את תפקוד הלב למצב אופטימלי. הטיפול הינו על בסיס קבוע, לכל החיים, תוך מעקב והתאמה לשינויים במצב החולה. עקרונות: מטרת הטיפול התרופתי הקבוע היא מניעה שניונית של אוטם לבבי והארכה בתוחלת החיים. במילים אחרות- שמירה על בריאותך! השילוב המנצח הוא אורח חיים פעיל, תזונה נכונה וטיפול תרופתי מתאים.חשוב למצוא את הדרך להשגת שילוב זה בדרך נוחה ומתאימה לך. התאמת הטיפול התרופתי מתחילה באשפוז, ומסתיימת אצל הרופא המטפל / קרדיולוג בקהילה. שינוי בטיפול התרופתי ייעשה תמיד בייעוץ של הרופא המטפל. אין להפסיק או לשנות טיפול על דעת עצמך!
קרא עוד
מהלך האשפוז
לאחר השחרור
עם השחרור מבית החולים חשוב לשים דגש על שיפור הרגלי החיים על-מנת להפחית את הסיכוי להישנות של אירוע-לב בעתיד. אנו ממליצים על מסגרת של החלמה ושיקום שם יושם דגש על החזרה לחיים בריאים ופעילים לאחר אוטם בפירוט רב יותר. עקרונות: כל ההמלצות מטה הן לצורך שמירה על הבריאות ומזעור הנזק שנגרם לשריר הלב בעת האוטם יש צורך לקבוע סדרי עדיפויות בטיפול בגורמי הסיכון: מהחמור לקל מטרת הטיפול היא להחזירך למצב התפקודי הקרוב ביותר בו היית ועם הזמן לשפרו תקופת ההחלמה נעה בין 4 ל 6- שבועות, והיא מוכרת כחופשת מחלה. להלן נסקור את עיקרי הדברים:
קרא עוד
לאחר השחרור

פורומים

יש לכם שאלות? יש לכן שאלות
צוות המומחים שלנו ישמח לענות לכם על כל שאלה