נגישות

מה קורה לנו בתוך רכב סגור בחום?

חזור לעמוד הקודם

רופאים בבית החולים תל השומר ביקשו להמחיש, כדי להגביר את מודעות ההורים, מה קורה לגוף כשהוא נסגר בתוך מכונית בקיץ. עם העלייה בטמפרטורות בתוך הרכב הסגור, כך עלו גם מעלות הגוף וקצב הלב של הרופא. כך נראה הניסוי.

יואב אבן | חדשות 2 | פורסם 23/06/16 21:22

 


 

"אחרי 50 דקות היינו רואים תינוק מעולף. אחרי 120 דקות - שעתיים - התינוק מת". דוקטור אלעד אשר, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ לב בתל השומר, נידב את עצמו לניסוי מעניין ליד מגרש החנייה של בית החולים: הוא ינעל את עצמו בכלי הרכב בצהרי היום, בשיא החום, כשהוא מחובר למוניטור שיראה לנו בחוץ מה קורה לגוף שלו כשהטמפרטורה בתוך הרכב הולכת ועולה.

כשד"ר אשר סגר את עצמו ברכב, המדדים שלו היו תקינים, אפילו טובים: כך למשל הדופק - 60 פעימות בדקה, וחום הגוף - 36.5 מעלות. חזרנו אליו אחרי חצי שעה, שבה עלתה הטמפרטורה בתוך המכונית ל-47 מעלות. חום הגוף עכשיו עלה ל-37.3 מעלות והדופק שלו עלה מ-60 ל-90 פעימות בדקה. אחרי כמעט שעה, בתוך הרכב שוררות כבר 50 מעלות, וקצב הלב של ד"ר אשר עלה ל-100 פעימות בדקה.

המטרה של הניסוי הזה, מבחינת ד"ר אשר, היא להגביר את המודעות של ההורים, שייזכרו בו מתבשל ברכב, וכך לא ישכחו את ילדיהם. רק אתמול התרחש אסון נוסף, כששני אחים בני שלוש ושנה וחצי נשכחו ברכב ביישוב בנגב ע"י אביהם, ומתו.

אחרי כמעט שעה הופסק הניסוי, אולי רגע לפני שהוא מתחיל להיות מסוכן. גוף של אדם מבוגר מתמודד הרבה יותר בקלות עם עומס חום כזה, ובכל זאת - ד"ר אשר לא החזיק אפילו שעה בפנים. כעת, דמיינו שהיה תינוק או ילד קטן.

לצפייה בכתבה המלאה לחצו כאן>>

 3 JP converted

 2 JP converted

banner.jpg

banner.jpg

פורום קרדיולוגיה כללי

string(110) "פורום קרדיולוגיה - פורום לב הרשמי של איגוד הקרדיולוגי בישראל"