נגישות

מרכז מידע - מונעים שבץ

מטעם החוג לקיצוב ואלקטרופיזיולוגיה
אם יש לכם פרפור פרוזדורים אז הסיכון שלכם לשבץ מוחי גבוה פי חמישה מאנשים עם קצב לב תקין. למרבה המזל, בעזרת הרופא המטפל ובאמצעות מספר צעדים מעשיים – ניתן לפעול להפחתת הסיכון לשבץ מוחי. קצב לא סדיר של פעימות הלב, הנגרם כתוצאה מפרפור פרוזדורים, גורם לכך שהדם אינו זורם באופן אחיד בין חללי הלב. לעיתים הוא אף עלול להשתהות בחללים העליונים של הלב, מה שעשוי… קרא עוד
פרפור פרוזדורים והסיכון לשבץ מוחי
אם אתם מבקרים באתר זה, ייתכן שיש לכם פרפור פרוזדורים (AF) או ששמעתם שפרפור פרוזדורים מעלה את הסיכון לשבץ מוחי. כאן תמצאו עצות מועילות כיצד ניתן להפחית את הסיכון לשבץ מוחי ותלמדו מדוע חשוב כל כך להקפיד על הוראות הרופא. על ידי הבנת הקשר בין פרפור פרוזדורים ושבץ מוחי, תוכלו לדאוג לבריאותכם טוב יותר בטווח הארוך. הדבר החשוב ביותר עליו תצטרכו להקפיד הוא למלא אחר הוראות הרופא המטפל. אתר זה מספק מידע מקיף כיצד תוכלו לשתף פעולה עם הרופא במטרה לשמור על בריאותכם בצורה הטובה ביותר.
קרא עוד
פרפור פרוזדורים והסיכון לשבץ מוחי
ביקור במרפאה
חשוב לשתף פעולה עם הרופא על מנת לוודא שאתם שומרים על בריאותכם בצורה הטובה ביותר. כאן תמצאו עצות כיצד לסייע לרופא לעזור לכם.
קרא עוד
ביקור במרפאה
טיפול בפרפור פרוזדורים
הדבר האחרון שעליכם לעשות אם יש לכם פרפור פרוזדורים הוא להתעלם ממצבכם או לקוות שייעלם מעצמו. אפילו אם אתם מנהלים חיים רגילים ואין לכם כמעט תסמינים, מומלץ שתדברו עם הרופא. מכיוון שבפרפור פרוזדורים ישנו סיכון גבוה משמעותית ללקות בשבץ מוחי, הרופא שלכם יחליט מהו הטיפול המתאים ביותר לנסיבות האישיות שלכם. חשוב להבדיל בין תרופות המסדירות את מהירות פעימות הלב, תרופות המסדירות את מקצב הלב ותרופות הניתנות למניעת שבץ מוחי. אם אובחנתם כלוקים בפרפור פרוזדורים, הטיפול שלכם ודאי כולל תרופות לטיפול במהירות פעימות הלב, מקצב הלב וכן תרופות המיועדות למניעת שבץ מוחי. אם יש לכם שאלות, בקשו מהרופא להסביר לכם איזה תרופות נרשמו עבורכם ובררו עימו מה הסיכון שלכם ללקות בשבץ מוחי והאם אתם זקוקים לטיפול מניעתי.
קרא עוד
טיפול בפרפור פרוזדורים
גישה חיובית לחיים עם פרפור פרוזדורים
ישנם אנשים שבעקבות אבחון פרפור הפרוזדורים שלהם יצטרכו לשנות במעט את אורח חייהם, אבל זה לא אומר שאי אפשר ליהנות מאורח חיים תקין. להלן מספר עצות מעודדות כיצד להתמיד בשגרת החיים החדשה.
קרא עוד
גישה חיובית לחיים עם פרפור פרוזדורים
האם אתם משגיחים על מישהו עם פרפור פרוזדורים?
אם אתם מטפלים באדם שיש לו פרפור פרוזדורים, חשוב שתזכרו שאתם לא לבד ושמדובר בבעיה שכיחה המעסיקה מיליוני מטפלים ברחבי העולם. מטרת המידע השימושי המובא כאן היא להקל על הטיפול היומיומי ולהפוך אותו ליעיל יותר.
קרא עוד
האם אתם משגיחים על מישהו עם פרפור פרוזדורים?

פורומים

יש לכם שאלות? יש לכן שאלות
צוות המומחים שלנו ישמח לענות לכם על כל שאלה