נגישות

מרכז מידע - צינתורי לב

מטעם החוג לקרדיולוגיה התערבותית
צינתור לב זוהי שיטה אבחונית אשר באמצעותה ניתן לבדוק ולהעריך בדיוק יתר את נוכחותן וחומרתן של מחלות בכלי הדם הלבבים (עורקים כליליים), שריר הלב, מסתמים לבבים ובמחזור הדם הריאתי. צינתור לב מהווה גם טיפול למגוון רב של מחלות לב וכלי הדם הלבבים. במרכז מידע זה תמצאו הסברים אודות מהו צינתור לב, מהן הסיבות או ההתוויות הרפואיות לביצוע צינתור לב, איך הבדיקה מתבצעת, איזה שיטות טיפוליות באמצעות צינתור קיימות, איך מתכוננים לצינתור ולמה… קרא עוד
מהו צנתור לב?
צנתור לב הינה שיטה המאפשרת לבדוק את פעילות שריר הלב, המסתמים ואת מצב העורקים הכליליים. במצבים רבים ציתנור לב גם מהווה שיטה טיפולית. באמצעות צינור חלול "צנתר" שרופא המצנתר מחדיר אל תוך הגוף דרך כלי הדם של הגפיים ניתן לבצע את הבדיקה או טיפול.
קרא עוד
מהו צנתור לב?
איך מתכוננים לצנתור לב?
חשוב לדווח על רגישות לתרופות ובמיוחד רגישות ליוד על מנת לקבל הכנה מתאימה למניעת תגובה אלרגית במהלך הצנתור. הרופא המצנתר צריך לדעת לפני הצנתור איזה תרופות המטופל מקבל, במיוחד תרופות מסוג מדללי דם, ותרופות לסוכרת, בחלק מהמקרים יש צורך בהפסקה זמנית של תרופות אלו לקראת הצנתור. חשוב גם שיהיו בדיקות מעבדה עדכניות, מטופלים עם אי ספיקת כליות זקוקים לקבל הכנה מיוחדת ע''י הזלפת נוזלים לוריד לפני הפעולה וזה על מנת להקטין את הסיכון להחמרת מצב הכליות כתוצאה מהשימוש בחומר ניגוד במהלך הפעולה.
קרא עוד
איך מתכוננים לצנתור לב?

פורומים

יש לכם שאלות? יש לכן שאלות
צוות המומחים שלנו ישמח לענות לכם על כל שאלה