נגישות

מניעה וטיפול בטרשת עורקים

חזור לעמוד הקודם

לכולסטרול בגוף שני מקורות. המקור האחד הוא התזונה והשני הוא ייצור בכבד. לציין שכולסטרול חשוב ביותר לגוף לצורך הרבה מערכות כולל מערכות הורמונליות. כך שאין חיים ללא כולסטרול. אך רמות גבוהות של כולסטרול כאמור מקצרות במידה ניכרת תוחלת חיים על ידי שקיעת שומנים בדפנות וסתימת עורקים. ניתן להקטין את כמות השומנים הנצרכת על ידי כך שמרחיקים מזונות עשירים בשומן או בכולסטרול. מאכלי בשר שומניים, ביצים וכן תכשירים שומניים כגון מרגרינה (שומן מוקשה) ובעיקר שומן הבא מהחי.

קרא עוד

בחולי לב חשיבות מוגברת ביותר לפעילות גופנית. פעילות גופנית מורידה רמת LDL, מעלה רמת HDL ועוזרת לרדת במשקל. בנוסף לכך פעילות גופנית עוזרת לאיזון סכרת, לאיזון יתר לחץ דם, מקטינה לחצים נפשיים.

חולי לב רבים חושבים שמאחר וכבר פגעה בהם טרשת עורקים שבאה לידי ביטוי בהתקף לב מאוחר מדי להתחיל בפעילות גופנית. זאת טעות נפוצה ומסוכנת ביותר. במחקר שנערך על 772 חולי לב, נמצא שפעילות גופנית בינונית בהשוואה לחוסר פעילות גופנית מקטינה את התמותה הכללית ואת התמותה הלבבית בשיעור של כ- 70% תוך חמש שנים.

קרא עוד

השמנה הינה גורם סיכון נכבד למחלות רבות. הסיכון העיקרי הוא בהשמנה המרוכזת בבטן. השמנה מגבירה את הסיכון לסכרת, ליתר לחץ דם, למחלות לב, לתמותה כללית ותמותה ממחלות לב וכן לאירועים מוחיים.

קרא עוד
חזור