נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא PFO

PFO 21 נוב 2013 21:37 #255

• יעל
  • יעל's Avatar
שלום רב
לפני נשה וחצי עברתי ארוע של TIA. בעקבות בירור, עלה כי יש לי בעיה קלה של קרישיות דם (MTHFR ו - Protrombin). מאז אני מטופלת בפלקויקס וסטטינים (Pravalip). במהלך הבירורים שנערכו - גילו שיש לי PFO עם מעבר ספונטני של בועיות. לפני כשנה סגרו לי את ה PFO בצנתור (25mm Amplatzer) אך לאחר ארוע נוירולוגי נוסף במרץ, ערכו בדיקת TCD וראו שעדיין קיים מעבר בועיות. לפני כשבוע עשיתי בדיקת TEE ומצאו שהמטריה ממוקמת על הספטום פרימום, בסמוך למוצא התעלת ה PFO והעליה הימנית אך לא חוסמת אותה. התעלה נמצאה כארוכה ופתוחה כל הזמן - והמלצת הקרדיולוג היא לסגור שוב באמצעות מטריה נוספת. בנוסף, נמצאה אניוריזמה באחת הדפנות. שאלתי - האם אכן נכון לסגור שוב? כיצד קורה שהמטריה הראשונה לא יעילה? ומה הסיכוי להצלחה בסגירה נוספת? כמו כן - האם יש מומחים בארץ לסגרה שניה בעזרת מטריה?
תודה
יעל

PFO 22 נוב 2013 21:05 #256

שלום רב,

תודה על פנייתך.

חשוב להבין טוב יותר את המקרה הנידון ולקבל מלוא הפרטים הרפואים, לרבות לעיין בבדיקת אקו לב דרך הוושט.
חשוב גם לבעור על הבדיקות אשר נערכו בטרם סגירה ראושנה. באופן עקרוני עלול להיות קשוי בסגירה נוספת בצינתור ולא בהכרח דבר אפשרי. אין מומחים ל״סגירה שנייה״. אותם קריודלוגים מומחים בתחום מבצעים את הפועלה.
בלי פרטים חיונים הללו לא ניתן לדון במקרה.

אבקש לפנות לקרדיולוג.

בברכה,
דר׳ דדשב

PFO 04 דצמ 2018 08:48 #11314

• בילהה
  • בילהה's Avatar
שלום
עברתי לפני 3 חודשים צינתור pfo. מאז יש לי כאבים מידי פעם בחזה מה שלא היה בעבר.
שאלתי
האם זה תקין
האם המכדיר מצפצץ במעבר הגבול כאשר רוצה לטוס לחול
האם אין מניע לבצע mri עם חומר
תודה מראש
בילהה