נושא: בדיקת אקו-קרדיו (1/1) - פורום לב - פורום קרדיולוגיה הרשמי של האיגוד הקרדיולוגי בישראל - האיגוד הקרדיולוגי בישראל
נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא בדיקת אקו-קרדיו

בדיקת אקו-קרדיו מזה פעילות איזומטרית/ 31 אוג 2017 00:05 #6195

• מלכה לוינשטיין
  • מלכה לוינשטיין's Avatar
מה פרוש פעילות איזומטרית צריך או לא צריך לעשות
מה משמעות נוזל פריקארדיאלי בכמות נמוכה ומה יש לעשות לטובת הלב?

בדיקת אקו-קרדיו מזה פעילות איזומטרית/ 02 ספט 2017 15:41 #6199

שלום רב,

1. פעילות איזומטרית, היא לא אארובית, דהינו לא תנועה, כגון לא ריציה, לא הלכיכה, לא סחייה ולא מחשק דינמי.
למשל הרמת משא - פעילות איזומטרית, תרגילי כוח וכו׳.
2. מימצא כמעט ללא משמעות. חי שלצבע מעקב אקוקרדיגורפי ולבצע בירור מקיף כללי, כולל שלילת מחלות סיסטמיוץת, רקמת חיבור זיהומים וכו׳. רוב הפעמים נוזל בפקרום הלב איננו מסיבה לבבית.

בברכה,
דר׳ דדשב

בדיקת אקו-קרדיו מזה פעילות איזומטרית/ 14 ינו 2018 21:36 #7493

• צביה אלדד
  • צביה אלדד's Avatar
עשיתי בדיקת אקו לב יש לי אנריזמה אאורטה עןלה 43 סמ וגם הפרעה ברלקסציה הלכתי לקרדיולג ביקש שאעשה סיטי חזה וצינטור וירטואלי הקופח לא מאשר לי מה עושים?? ויש לי כאבים לסרוגין מתחת בית שחי וגם בכתף שמאל וכאבים בגב אשמח לתגובתך..

בדיקת אקו-קרדיו מזה פעילות איזומטרית/ 15 ינו 2018 10:00 #7522

שלום לצביה אלדד
עליך לפנות מחדש לקרדיולוג שלךולרופא המשפחה לצורך המשך הדיון מול הקופה.
על פניו מדובר בבקשה לגיטימית להמשך הבירור של מפרצת האאורטה.
בהצלחה
פרופ' י.חסין

מה זו הפרעה קלה גל a גבוה מגל e. ברלקסציה חדר שמא 03 אוג 2018 12:38 #11039

• צביה אלדד
  • צביה אלדד's Avatar
עשיתי בדיקת אקו לב יש הפרעה קלה ברלקסציה בחדר שמאל גל a גבוה מגל e מה פירוש ויש לי עדין כאבים בצד שמאל ודקירות בחזה??

בדיקת אקו-קרדיו 08 אוג 2018 11:42 #11043

• ליבי
  • ליבי's Avatar
שלום רב
בבדיקה שעשיתי של אקו לב הכל יצא תקין
חוץ ממשהו שלא הבנתי שרשום כך
תפקוד דיאסטולי של חדר שמאל

יחסי גלי A <E בעקומת זרימה טרנסמטרלית להפרעה ברלקסציה של חדר שמאל

אשמח לתשובה

בדיקת אקו-קרדיו 11 אוג 2018 18:31 #11060

מימצא ללא משמועת קלינית רבה