נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא הסבר לגבי תוצאות הולטר לחץ דם

הסבר לגבי תוצאות הולטר לחץ דם 23 אפר 2014 22:37 #454

  • יובל
  • יובל's Avatar
שלום,
אני בן 43, ספורטיבי, רץ למרחקים ארוכים (20 ק"מ) ומתאמן בקביעות בחדר כושר ללא מחלות כרוניות או בעיות לב או לחץ דם גבוה במשפחה.

בשלוש השנים האחרונות נאמר לי במספר הזדמנויות בבדיקת אחות או רופאה שיש לי לחץ דם גבוה (בסביבות 150 על 90) - הפחתתי צריכת מלח ואני מקפיד על תזונה בריאה - בבדיקות בבית ובמכשיר באופן עצמאי אני מקבל תוצאות נמוכות יותר.
נשלחתי לבדיקת הולטר לחץ דם:
מסקנות הפענוח:
DAY TIME ABNORMAL SYSTOLIC (54%>135) B.P
AND ABNORMAL DIASTOLIC (52%>85) B.P
NIGHT TIME ABNORMAL SYSTOLIC (58%>120) B.P
AND NORMAL DIASTOLIC B.P
SYSTOLIC DIPPER AND EXTREME DIASTOLIC DIPPER
בין 16:09 ל- 17:58 ובין 05:00 ל- 08:30 לחץ דם תקין

האם אפשר לקבל הסבר לגבי התוצאות? האם זה אומר שיש לי לחץ דם גבוה?

בתודה,
יובל.

הסבר לגבי תוצאות הולטר לחץ דם 24 אפר 2014 21:26 #457

שלום רב,

תודה על פנייתך.
אחוז המדידות לא בגדר נורמה - אינן תקינות. יש לעבור על כל תרשימים ודפי מידע עם ל״ד המוצגים בצורה גפרית ומספרית ואז ניתן להבין טוב יותר לגבי ערכים של ל״ד. פנה נא לרופא שמפחה עם תוצאת בדיקה מלאה.

בברכה,
דר׳ דדשב
Powered by פורום קוננה