נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא קרדיומיופטיה היפרטרופית, אקו במאמץ וקרדילוק

קרדיומיופטיה היפרטרופית, אקו במאמץ וקרדילוק 19 יונ 2017 10:25 #5965

  • הרמן
  • הרמן's Avatar
שלום, אני בן 46 אובחנתי לפני כשנתיים כלוקה בקרדיומיופטיה היפרטרופית חסימתית HOCM. החסימה מתבטאת בעיקר במאמץ. לפני כחצי שנה, לאחר ארוע בודד של AF שחזר ספונטנית לסינוס התחלתי טיפול בקרדילוק. הולטר שנערך (על קרדילוק 2.5 מ"ג) די תקין, קצב סינוס 35-135 עם פעימות חדריות ועליתיות בודדות.
בבדיקת אקו במאמץ לפני שלושה חודשים, על קרדילוק 2.5 מ"ג, LVOT היה 19 במנוחה ו 64 במאמץ. הרופא העלה את המינון ל- 5 מ"ג ושלח אותי לחזור על אקו סטרס כעבור שלושה חודשים.

שאלות לגבי בדיקת האקו הבאה:
1) יחידת האקו בביה"ח הנחתה אותי להפסיק ליטול קרדילוק יום לפני הבדיקה. מה ההגיון בהנחיה הזו? האין מטרת הבדיקה לברר האם הטיפול בקרדילוק מוריד את ערכי ה- LVOT?
2) בהנתן שאת בדיקת האקו סטרס הקודמת עשיתי בלי הפסקה של קרדילוק (בשל אי הבנה) כיצד תמליצו לעבור את הבדיקה הנוכחית?

שאלות כלליות:
האבחון של HOCM נעשה בעקבות בדיקת ארגומטריה שעשיתי לחדר הכושר, ללא תלונה בריאותית. האבחנה נקבעה בין השאר על סמך אקו במאמץ ו MRI. לאחר האבחון גם אחי הצעיר נבדק ואובחן עם HOCM.
לאחר אירוע AF בודד התחלתי טיפול בחוסמי בטא ובפרדקסה. ל"ד לפני תחילת הטיפול היה גבוה, 140/80. כיום ל"ד הוא 120/60. ההרגשה הכללית שלי איננה טובה, אני חסר אנרגיה ואינני מרגיש שיפור כלשהו בכושר.
1) האם תמליצו להמשיך בטיפול בקרדילוק לאור מה שתיארתי? האם לחץ הדם הדיאסטולי הנמוך תקין?
2) האם הטיפול בפרדקסה לצמיתות הוא טיפול מומלץ במקרה שלי? (אין לי סכרת)

בתודה

קרדיומיופטיה היפרטרופית, אקו במאמץ וקרדילוק 24 יונ 2017 17:41 #5982

שלום רב,

תודה על פנייתך.

לא ניתן לבצע התייעצות באינטרנט.
בוודאי לא בנושא כה מורכב וסבוך.
עליכם לגשת להתייצות מסודרת אצל רופא קרדיולוג עם כל החומר שבידיכם.

בברכה,
דר׳ דדשב
Powered by פורום קוננה