נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא פלפיטציות וטכיקרדיה

פלפיטציות וטכיקרדיה 09 אוג 2017 20:49 #6119

• יערה
  • יערה's Avatar
שלום,
אני בת 31. ברקע אנמיה מספר שנים, ככל הנראה עקב מנורגיה. כרגע המוגלובין 10, נוטלת תוסף ברזל. בנוסף הפרעה אוטואימונית בתירואיד (יתר ותת פעילות), מאוזנת על יוטירוקס כ3 שנים. לא בהריון. ללא גורמי סיכון שאני יכולה לחשוב עליהם.
בחודשיים האחרונים עייפות מוגברת ובנוסף פלפיטציות חזקות, לעיתים מלוות ברעד, וטכיקרדיה (סביבות 100 דופק, לא מעבר) לאחר התעוררות משנת צהרים או במצבים של עייפות מוגברת (לא במאמץ, במנוחה). כל זמן אחר- דופק כ80. ביצעתי אק"ג שהיה בסה"כ תקין (פענוח ע"י רופאת משפחה) . יש לציין שהאק"ג בוצע זמן קצר לאחר שהרגשתי תופעות אלו באותו היום, אך לא בשיא (דופק 92 בזמן הביצוע).. לעניות דעתי, באק"ג יש דפוס של S1Q3T3, אבל לא היה קושי מיוחד במאמץ, קוצר נשימה או לחצים בחזה (באופן כללי אין לי).
קצת מאתגר להעלות את התמונות של האק"ג לפורום באופן אנונימי, ולכן לא צירפתי.
לא בוצע הולטר, ולא נפגשתי עם קרדיולוג.
אני מציינת שוב שהתירואיד שלי מאוזן (נבדק), וזו אינה הסיבה.
בנוסף יש לי נזלת בפרק זמן דומה, שבאה והולכת לסירוגין (נראית ומרגישה כנזלת אלרגית, כוללת התעטשויות). ספירות וכימיה תקינים למעט מדדי אנמיה (CRP תקין, פריטין קטן מ8).
תודה רבה על העזרה

פלפיטציות וטכיקרדיה 10 אוג 2017 10:16 #6121

שלום ליערה
קשה לענות כראוי שכן מדובר בתלונה בלתי ספציפית
ברור כי הטיפול בברזל שאת מקבלת אינו מספיק - יתכן כי אינך סופגת כראוי הברזל ויש מקום לתת אותו לווריד.
(מקובל להוסיף לברזל גם חומצה פולית).
לגבי האק"ג - רצוי לוודא באקו כי אין בעיה בחדר ימין, לחץ ריאתי.
הדרך הנכונה לברר תלונותיך היא תוך הסתייעות עם הרופא המטפל.
בברכה
פרופ' י.חסין