נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא שאלה -דופק גבוה וסכנת חיים

שאלה -דופק גבוה וסכנת חיים 13 אוג 2017 10:21 #6130

  • שואלת
  • שואלת's Avatar
שלום,
בת 28,לא מעשנת,ללא עודף משקל.סובלת מספר שנים מקצב לב מהיר שמתגבר בכל מאמץ קל.בדיקות דם תקינות,אקו לב במאמץ תקין,הולטר לב תקין,מבחן מאמץ תקין.קרדיולוגים רבים אומרים שהם מכירים את התופעה ושזה לא מסוכן.יש לציין שלא עשיתי ספורט שנים רבות ואני גם לא עושה כרגע.
לפני יומיים ככל הנראה היה לי התקף חרדה כי חשתי סחרחורת,קוצר נשימה והדופק שנמדד היה 160 במנוחה.מדדתי דופק אחרי רבע שעה והוא חזר להיות 85 השאלה שלי היא האם דופק כזה גבוה במשך התקף חרדה שנמשך רבע שעה יכול לגרום להתעלפות?לדום לב?

שאלה -דופק גבוה וסכנת חיים 13 אוג 2017 14:38 #6134

שלום לשואלת
סיבות רבות אפשריות לנטיה לדופק מהיר. הדופק יכול להיות בטוי להפרעת קצב הלב או שהוא ממקור הקוצב הטבעי. האבחנה המבדלת בין השניים ע"י ביצוע אק"ג בעת הדופק המהיר (ניתן גם לביצוע באמצעות מעקב הולטר אק"ג). לאחר שווידאנו כי מדובר בתגובת יתר של הקוצב הרגיל של הלב (קצב ממקור הסינוס) מדובר בגורמים שונים היכולים להיות אחראיים לתופעה, בין השאר אנמיה הפרעה אנדוקרינית והפרעה בפעילות מערכת העצבים האוטונומית. בדיקות דם פשוטות (כמו ספירת דם ובדיקת רמת הורמון הטירואיד או קטחול אמינים) וכן בדיקה קרדיולוגית (כמו שולחן הטיה) יכולות לכוון לאבחנה והטיפול המתאים.
באשר לשאלה הנוספת - בהחלט התעלפות יכולה להגרם בנסיבות שאת מתארת. באשר לדום לב - לא סביר אלא אם מדובר בהפרעת קצב ספציפית.
בברכה
פרופ' י.חסין
Powered by פורום קוננה