נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא פיענוח תוצאות בדיקת אקו

פיענוח תוצאות בדיקת אקו 05 דצמ 2017 11:22 #6592

• מאיר
  • מאיר's Avatar
אני בן 35, מתעמל בקושי, לא עושה פעילות גופנית רצינית, ויושב רוב שעות היום.

לאחרונה חוויתי חולשה בעקבות הליכות שהתחלתי לעשות, עם הזמן הכושר השתפר, אבל בגלל חשש שהלב לא מתפקד, עברתי בדיקת אקו, ולהלן התוצאות, אנא אימרו לי אם יש לי סיבה לדאגה, והאם כושר יעזור לי לחזור לערכים תקינים.

בתודה מראש.

s2.postimg.org/nk84la3nd/echo.jpg

פיענוח תוצאות בדיקת אקו 05 דצמ 2017 12:04 #6593

שלום למאיר
כפי שכתוב בתשובת בדיקת האקוקרדיוגרפיה שהעברת המדובר בבדיקה שבתחום התקין
קבל כל העידוד להמשך פעילות גופנית סדירה שבוודאי תשפר את מצב בריאותך ותפקודך היום יומי
בברכת בריאות שלימה
פרופ' י.חסין

פיענוח תוצאות בדיקת אקו 05 דצמ 2017 12:13 #6594

• מאיר
  • מאיר's Avatar
שלום רב לפרופסור חסין!

אני מודה לך מקרב לב על התשובה המהירה.

קצת נלחצתי, כי עברתי לפני שנתיים בדיקת אקו והשם הכל היה תקין או נורמל, ולכן חששתי שמתחיל מצב בלתי הפיך.

הענין שאני בקושי עושה פעילות גופנית, זה שאני אדם מוגבל ברגליים, פרופסור רכס הנפלא איבחן אותי כחולה במשהו בין CIDP ל CMT.
אין אבחנה מדוייקת, מה שיש לי זה שיתוק חלקי של הגפיים.(מהברכיים ומטה)

לכן אני ממעט ללכת, אבל בשבוע האחרון אני עושה הליכה של חצי שעה כל ערב, ולא אוותר.(בנוסף להליכה בעבודה)

שוב, מבלי להציק לך פרופסור יקר, האם קרה פעם שאימון קבוע, גרם לערכים הללו לחזור לנורמל?

בברכת כל טוב.

פיענוח תוצאות בדיקת אקו 05 דצמ 2017 13:13 #6595

ושוב שלום למאיר
חוזר ומדגיש כי הערכים הכתובים הם בגדר הנורמה
דליפה קלה של מסתמי הלב היא ממצא שכיח ואינו מצביע על פתולוגיה משמעותית.
לתשומת לבך - אם אתה מתקשה בהליכה, שחיה יכולה להיות תחליף מתאים
בברכה
פרופ' י.חסין