נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא תוצאת בדיקת אקו-דופלר

תוצאת בדיקת אקו-דופלר 05 דצמ 2017 17:23 #6597

  • ענת
  • ענת's Avatar
הבדיקות תקינות למעט: הסתיידות קלה של טבעת מיטראלית ומסתם האאורטאלי עם פתיחה טובה.
בדופלר:
MILD MR
MILD TR - PAP = 31 MM HG
IMPAIRED RELAXATION

מה התוצאה הנ"ל אומרת לך? (אני בת 63).
תודהה.

תוצאת בדיקת אקו-דופלר 05 דצמ 2017 22:45 #6601

שלום לענת
מדובר בממצאים היכולים להיות קשורים בגיל וגורמים נוספים תורמים כמו יתר לחץ דם.
מדובר בקושי מסוים למלוי של החדר השמאלי של הלב המתקשה להתרחב ולקבל לתוכו הדם הנכנס מהעליה וכתוצאה עליה קלה בלחץ הריאתי. ברבות הזמן במידה והתהליך מתקדם הוא יכול להוביל לתסמונת של אי ספיקה של הלב. בנוסף הסתיידות קלה באיזור העגינה של המסתמים השמאליים - המיטרלי הוא זה שבין העליה לחדר השמאלי והאאורטלי הוא זה שבין החדר השמאלי ואבי העורקים. בשלב זה ללא פגיעה משמעותית בתפקוד המסתמים למעט אי ספיקה קלה של המסתם המיטרלי.
הממצאים כשלעצמם, במיוחד בהעדר תסמונת קלינית, אינם מחייבים טיפול אלא המשך מעקב תקופתי.
כמובן שאיזון מיטבי של גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם וסכרת חשובים
בברכה
פרופ' י.חסין
Powered by פורום קוננה