נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא איך מבדילים בין צרבת והתקף לב

איך מבדילים בין צרבת והתקף לב 08 אוק 2014 21:06 #601

• שלמה
  • שלמה's Avatar
שלום
אני סובל תקופה ארוכה מהתקפים של ריפלוקס אשר דומים מאד לסימנים של התקפי לב. לחץ מתחת לחזה בחלק התחתון של הלב בצד שמאל אשר משתחרר רק אחרי גיהוקים (גרפסים) במשך שעה ארוכה.
אני פוחד שכאשר יגיע התקף לב אמיתי לא אצליח לזהות אותו כי הסימנים דומים.
האם תוכל לעזור לי לאבחן את התקף לב. (נראה לי שלרוץ לבית חולים באמבולנס פעם בחודש מוגזם).
תודה
שלמה

איך מבדילים בין צרבת והתקף לב 10 אוק 2014 11:27 #605

שלום שלמה
אכן האבחנה המבדלת בין תסמונת כלילית לבין תסמונת הנובעת ממחלת דרכי העיכול העליונים יכולה להיות בעייתית.
עם זאת לאחר שזוהה מקור הסבל בוודאות אפשר לרב לסמוך על התחושה הפנימית - במידה ותוקפת המחלה השניה לרב החולה מרגיש בהבדל ויכול לאמר כי מדובר בתסמונת שונה. מדובר בהרגשה פנימית אינדיבידואלית ולא ניתנת לתיאור מילולי מפורט או מפורש. הטיפול התרופתי הדחוף גם הוא מקשה שכן ניטרט תת לשוני (ספריי ניטרוגליצרין או איזוקרדיד) יכול להקל על תסמונת כלילית וגם על עווית הוושט. טיפול סותר חומצה ישפיע על התסמונת של צרבת.
בכל מקרה הייתי מציע כי תפנה לרופא שלך ותעבור הערכה של מידת הסיכון שלך לפתח מחלה כלילית.
הדבר כרוך בהערכת גורמי הסיכון למחלה (גיל, יתר לחץ דם, סכרת, שומני הדם, עישון, סיפור משפחתי) בדיקת אקג ובדיקת מאמץ. במידה וההערכה כי דרגת הסיכון שלך נמוכה יגבר השקט הנפשי ותוכל להמנע מפניות דחופות מיותרות למערכת הרפואית.
בברכת בריאות וחג שמח
פרופ' י.חסין

איך מבדילים בין צרבת והתקף לב 23 דצמ 2018 23:55 #11349

• ארז
  • ארז's Avatar
אני חווה תחושות שומות
בהנחה שאין בעיית לחד, כולסטרול ושומר על פעילות גופנית ללא השמנה ובהנחה שלפני חצי שנה עברתי צינטור וירטואלי שהיה תקין (24% טרשת) וכל שאר בדיקות הלב (אקו מאמץ, ארגונמטריה, הולטר) היו תקינות גם כן עד כמה זה מבטיח שקט מכיוון של אירוע לב ולכמה זמן בהנחה שחי בריא
תודה מראש

איך מבדילים בין צרבת והתקף לב 24 דצמ 2018 16:33 #11351

שלום לארז
אין ברפואה הבטחה ואיננו מחזיקים בכדור הבדולח.
כל הערכתינו מבוססת על סטטיסטיקה של סיכויים.
יחד עם זאת בדיקת צנתור וירטואלי (CT קרדיאלי) המראה 24% טרשת אינה בדיקה תקינה - קיימת מחלה טרשתית שאת חומרתה קשה לקבוע בוודאות.
יחד עם ההסתייגות הכתובה למעלה. טובים הסיכויים כי לא תלקה באירוע קרדיאלי.
במידה ואתה חושש מפאת גורמי סיכון שלא הזכרת (כמו סיפור משפחתי), יש מקום למעקב שנתי עם ארגומטריה ובדיקת שומני הדם
בברכה
פרופ' י.חסין