נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא טכיקרדיה

טכיקרדיה 07 מאי 2018 17:15 #10917

• אליה
  • אליה's Avatar
בת 16 ו8 חודשים לפני כ3 שנים התחילו לי כאבים לוחצים בבית החזה דופק מהיר של 150-160 פעימות בדקה פלפיטציות סחרחורות חיוורון הזעה בחילות עירפול בראיה וחוסר תיאבון. לאחר כמה אישפוזים בבית חולים ובירור מקיף שהכול היה תקין אמרו שכניראה הדופק הממוצע שלי הוא מתחיל מ100 וזה הדופק התקין. לציין כי ההתקפים של הטכיקרדיה עם החולשה מגעים אחת לכמה חודשים ונמשכים בין 3 ימים לשבוע.

בנוסף אני נמצאת במעקב נפרולוגי עם אבחנה של גלומרולונפרטיס מסוג IGA נפרופתיה.

בכול המקרים שבהם היה לי דופק גבוהה תועדה טכיקרדיה סינוסאלית ולא אובחן svt או טכיאריתמיה אקטופית אחרת.

אקו לב נמצא תקין חוץ מרגורגיטציה פיזיולוגית במסתם הטריקוספדלי ובמסתם הריאתי.

אקג תקין לחלוטין חוץ מהדופק המהיר.

בהולטר א.ק.ג לא תועדו הפרעות קצב אך תועד אירוע בו הדופק הגיע 186.

האישפוז האחרון היה בעקבות חולשה קשה מאוד שהייתי מעורפלת הכרה במהלך האישפוז ובאותו היום לפני שהגעתי למיון התעלפתי שם הטכיקרדיה נצפתה בסביבות 160-180.

בכול הפעמים שבהם הדופק שלי היה מנוטר אפשר לראות כי הדופק לא נשאר בטווח מסויים קבוע הוא משתנה במהירות הוא מ150 יורד ל110 עולה בחזרה ל170 יורד ל140 וכן זה ממשיך וזה משתנה במהירות ללא שינוי בתנוחה הוא משתנה בשניות.

לאחר כול האישפוזים המליצו לי לקחת חוסמי בטא לא לעשות פעילות גופנית מאומצת ולהיות במעקב קרדיולוגי. לא לקחתי חוסמי בטא כיוון שלאחר האישפוז האחרון הרגשתי טוב למשך 3 חודשיים עד ההתקף האחרון שנמשך עד עכשיו, בגלל ההרגשה הטובה חשבתי שהטכיקרדיה נעלמה כי גם בבית חולים אמרו שזה יעלם מעצמו.

מיום חמישי האחרון אני בהתקף שוב של הדופק החולשה וכאבים הלוחצים בחזה בגלל חוסר התיאבון לא אכלתי כלום רק מנסה לשתות כמה שיותר עם בחילות סחרחורות עירפול ראייה....

אתמול ביקרתי אצל קרדיולוג ילדים שעשה אקג בזמן ההתקף ונמצא דופק של 172 וסחרחורת אורטו סטטית גוברת לחץ דם בשכיבה 151/93 עם 147 פעימות בדקה ובקימה לעמידה לחץ דם 111/71 עם עלייה בדופק ל176 פעימות בדקה.

המלצת הקרדיולוג הייתה שבזמן הופעת ההתקף להימנע מעמידה רפוייה בכלל ובשינוי תנוחה ובמקרה של חולשה סחרחורת עירפול בראיה או בחילה לשכב בהרמת רגליים למניעת עילפון.

בנוסף הוא שלח אותי לעשות דגימות שתן לקטכולאמינים בצנצנות קטנות כך שהדגימה הראשונה תהיה מיד עם הופעת התסמינים והוא רשם שבדגימה הזו הוא לא מצפה להופעת קטכולמינים משום שלא עברו פילטרציה מהדם לשתן ולאחר מכן הוא רוצה עוד שלוש דגימות שתן בהפרשים של מספר שעות. המטרה של הבדיקה היא לשלוש עלייה של קטכולאמינים בדוגמת השתן השנייה עם ירידה מודרגת בדגימות הבאות. ולחזור אליו עם התוצאות. כרגע אני לא מרגישה טוב בכלל עם פלפיטציות ועם כאבים לוחצים בחזה כיאלו שמים לי אבן כבדה על החזה וקשה לי לנשום, הדופק האחרון שמדדתי היה 174 מדדתי לעצמי עם פאלס וגם ידני. בנוסף רציתי לציין שאני מתנדבת במדא וכמה פראמדיקים שאני מכירה ושמעו על הבעייה אמרו שאני אשאל על צריבה שלדעתם זה משהו שיכול לעזור. שכחתי להוסיף כי ישלי איוושה 3/6 . בנוסף האירועים של הדופק מהיר מגיעים בפיתאומיות כלומר הם לא מגיעים בעקבות לחץ או חרדה.

אז לאחר שהסברתי את התמונה הכללית אני אשמח אם תגיד לי מה דעתך האם אתה ממליץ על טיפול אחר או אם ישלך אבחנה משוערת, אני כבר לא יודעת מה לעשות כי עברתי את כול הבדיקות שיש אבל הכול תקין ואני חושבת שזה עלול להיות מסוכן שאני עם כאבים כאלו ודופק מהיר לזמן של 5 ימים (ההתקף האחרון שאני חווה אותו כרגע) ללא ההפסקה בכלל.

תודה רבה.

טכיקרדיה 20 מאי 2018 21:11 #10921

שלום רב,

לאור מורכבות המקרה, אני ממליץ לפגישה מופרטת אצל קרידולוג לצורך שיחה והחלטה נבובנה לגבי טיפול.

בברכה,
דר׳ דדשב