נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא דלקת שריר הלב חוזרת

דלקת שריר הלב חוזרת 07 יול 2018 10:14 #10934

• ישראל
  • ישראל's Avatar
שלום,
אני בן 25 ולפני 7 שנים בצבא עברתי דלקת בשריר עקב סטרפטוקוק.
מאז אנו עוסק בספורט , לרוב אימוני דופק גבוהה פונקציונליים וקרוספיט. כמובן תוך כדי מעקב ובדיקות שהכל תקין.
לפני כחודש וחצי שוב תקף אותי סטרפטוקוק שגרם לדלקת לחזור.
הממצאים של האקו היום לאחר חודש וחצי תקינים ואין סימני דלקת Crp גם תקין.
לבנתיים אני לוקח קרדילוק וטריטיס.
רציתי לשאול האם אפשר לבצע פעילות גופנית מבוקרת , תרגילים קלים ללא דופק , הליכה בים וכדומה.
נאמר לי כי מומלץ לא לבצע פעילות גופנית חצי שנה לכן אני אשמח לעוד חו״ד.
שאלה נוספת , האם בעתיד אוכל לחזור לאימונים עם דופק גבוהה בהדרגתיות ? כמובן אחרי תקופה של חצי שנה לפחות.

דלקת שריר הלב חוזרת 07 יול 2018 13:03 #10935

שלום לישראל
לפי התיאור שלך ומבלי לדעת פרטי המקרה נראה לי כי אתה נמצא בידיים אמונות הן מבחינת הטיפול התרופתי והן מבחינת ההוראות לגבי אורח חיים.
עיקר תשומת הלב נתונה למניעת נזק בלתי הפיך לשריר הלב ולכן הטיפול התרופתי וההוראות להימנע מפעילות גופנית שמעבר למתבקש בחיי יום-יום רגילים.
כל זאת מתוך התקווה כי הלב יחלים מבלי נזק קבוע כך שיתאפשר לך לקיים בעתיד כל פעילות שתתבקש כולל פעילות מאומצת.
באשר לפרטים מציע לפנות לרופאים המטפלים בך
בברכה
פרופ' י.חסין

דלקת שריר הלב חוזרת - חזרה לפעילות גופנית מתונה 10 יול 2018 18:30 #10947

• ישראל
  • ישראל's Avatar
תודה על התגובה.
היום הייתה לי ביקורת קרדיולוג ואכן יש שיפור במצב.
רק לאחר MRI בעוד 3 חודשים תיהיה אינדיקציה אם יש צלקת או לא והאם ניתן לחזור לפעילות גופנית רגילה.

הרופא אמר לי שאני יכול לעשות פעילות לא מאומצת כמו הליכה , שאלתי לגבי שכיבות שמיכה, מתח ,סקווטים ותרכילים שלא כוללים משקולות ונאמר לי שזה מותר אך גם ללא יותר מדי מאמץ ולשמור על דופק שלא יעלה על 130.
קראתי באתר ( www.healthclop.com/myocarditis-exercise-restrictions ) שלא מומלץ לעשות כפיפות בטן ושכיבות שמיכה לאחר מיוקרדיטיס כי זה מפעיל המון שרירים.
אשמח לקבל חו"ד נוסף האם תרגילים אלו נחשבים באמת קשים מדי והאם מומלץ לעשות הליכה בלבד.

דלקת שריר הלב חוזרת - חזרה לפעילות גופנית מתונה 11 יול 2018 07:25 #10948

ושוב שלום לישראל
בהעדר ידע מפורט, הנושא נתון לשיקול דעת של הרופא המטפל
בברכה
י.חסין