נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא קוצב לב ופיזיותרפיה

קוצב לב ופיזיותרפיה 12 יול 2018 09:05 #10951

  • רבקה
  • רבקה's Avatar
ם
לאמי בת ה85 יש קוצב לב. היא סובלת מאוד מכאבי כתפיים, האורתופד שלה אומר שאסור לה לעשות הידרותרפיה וכן נאמר לה שאסור לה לקחת משככי כאבים משום שהם מכילים סטראוידים. האם אבחנות אלו נכונות? היא סובלת מאוד בקושי מרימה את הידיים...
ודה

קוצב לב ופיזיותרפיה 12 יול 2018 12:27 #10952

שלום לרבקה
נדמה לי כי קיימת חוסר הבנה עם הרופא המטפל. אין מניעה לבצע הידרו טרפיה בנוכחות קוצב לב. כמו כן קוצב לב אינו מונע טיפול בסטרואידים או בתרופות נוגדות דלקת שאינם מכילות סטרואידים.
לציין כי, לעניינינו, שימוש (במיוחד יתר) בתרופות האחרונות כרוך בסיבוכים שונים ובמיוחד עליה בשכיחות אירועים קרדיאליים (ואולי לכך כיוון הרופא המטפל, במיוחד אם לאמך מחלה מוכחת של העורקים הכליליים .
בברכה
פרופ' י.חסין
Powered by פורום קוננה