נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא פעימות חדריות מוקדמות

פעימות חדריות מוקדמות 22 נוב 2014 07:33 #664

• אילת
  • אילת's Avatar
שלום רב,

האם פעימות חדריות מוקדמות הן מולדות או נרכשות?

האם לחץ יכול לגרום להופעת הפעימות החדריות המוקדמות והאם הן ישארו לתמיד אחרי חשיפה לסטרס?

תודה
אילת

פעימות חדריות מוקדמות 22 נוב 2014 18:11 #666

שלום לאילת
פעימות חדריות מוקדמות הן ממצא שכיח יחסית שלרוב הןא שפיר ואינו דורש התיחסות מיוחדת. עם זאת לעיתים הוא בא על רקע מחלת לב הדורשת טיפול ספציפי.
מציע לפנות לרופא המטפל שלך ולבצע סדרת בדיקות מקדימה הכוללת: הערכה של סיפור משפחתי - תורשתי אפשרי, תרשים אקג - לברר האפשרות של הפרעה חשמלית בסיסית בלב, מעקב אקג במשך 24 שעות (הולטר) - להעריך שכיחות הפרעת הקצב במשך היממה, אקוקרדיוגרפיה - לברר האפשרות של פגיעה מבנית בלב או במסתמים ומבחן מאמץ - במיוחד על מנת לברר התנהגות הפרעת הקצב במאמץ (אם נעלמת - סימן שפיר) וכמובן לשלול האפשרות כי מדובר בהפרעה בהספקת הדם אל הלב.
עם בדיקות אלו כדאי להתיעץ עם קרדיולוג על מנת שיחליט האם באמת מדובר בממצא שפיר או שקיימת בעיה יסודית המחייבת המשך בירור (?MRI של הלב ?צינתור) וטיפול בבעיה היסודית שהתגלתה.
במידה ואכן מדובר בממצא שפיר רצוי לנסות ולהתרגל לתופעה מבלי להזדקק לתרופות ספציפיות (שלעיתים יכולות להיות יותר מסוכנות).
סטרס נפשי בהחלט יכול להגביר התופעה בשל הפעלת המערכת הסימפטטית והשפעת קטכול אמינים על הלב כשם שטיפול בחוסמי רצפטורים ביטא יכול להפחית התופעה.
בתקווה כי סייעתי להבהיר ענין ולא גרמתי לבלבול מיותר
פרופ' י.חסין

פעימות חדריות מוקדמות 23 מאי 2015 15:54 #830

• אלדד
  • אלדד's Avatar
האם פעימות חדריות מוקדמות יכולות להתפתח להפרעת קצת מסוכנת בלב בריא?

פעימות חדריות מוקדמות 25 מאי 2015 21:09 #831

שלום רב,

תדוה על פנייתך.

על פי רוב לא, אך לעיתים נדירות כן.

בברכה,
דר׳ דדשב

פעימות חדריות מוקדמות 25 מאי 2015 21:09 #832

שלום רב,

תדוה על פנייתך.

על פי רוב לא, אך לעיתים נדירות כן.

בברכה,
דר׳ דדשב

פעימות חדריות מוקדמות 12 ספט 2018 15:26 #11141

• מירי הופמן
  • מירי הופמן's Avatar
מירי
שלום רב. אני נמצאת כרגע בבירור קרדיולוגיה עקב תחושה של פלפיטציות(אני ממש מרגישה את הפעימות המוקדמות), היה לי ארוע אחד של כמעט התעלפות ומיד אח"כ דופק מהיר. זה לא קורה כל יום, אבל לעיתים קרובות.
בנתיים עוד לא השלמתי את הבירור(בהמלצת קרדיולוג) , פרט להולטר שעשיתי,(מחכה לביצוע מבחן מאמץ ואקום לב),. בנתיים הקרדיולוג נתן לי טיפול עם אספירין (מעשנת כבדה לכולסטרול גבוה) וכמו כן גם Cardilok 2,5mg.
את הטיפול באספירין התחתית אבל קרדילוק אני לא לוקחת כי אני פוחדת שזה יוריד לי את הדופק או את ל.ד.
האם אפשר לקחת מינון מינימלי ש 1,25mg?