נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא תופעות לוואי קרדילוק וטמבוקור

תופעות לוואי קרדילוק וטמבוקור 07 אוק 2018 13:08 #11193

• דן
  • דן's Avatar
שלום
אובחנו אצלי הפרעות קצב בגלל PVC בכמות מרובה. רשמו לי לקחת טמבוקור 100 מג פעמיים ביום וקרדילוק 1.25 פעם ביום. הפסקתי עם הקרדילוק לאחר כמה ימים בגלל שהוריד לי את הדופק, שגם כך נמוך אצלי וגרם לי חולשה וטשטוש.
הטמבוקור גם בלי הקרדילוק נראה לי אפקטיבי ואין לי פעימות מוקדמות.הבעייה שהטמבוקור גורם לי בעייה קשה ביציאות, שגם כך יש לי בעיה בנושא בגלל נזק נוירולוגי. השאלה אם יש תרופה שתעשה את העבודה של טמבוקור ללא תופעת לוואי קשה של עצירות?
תודה

תופעות לוואי קרדילוק וטמבוקור 07 אוק 2018 14:14 #11200

שלום לדן
קיים מבחר של תרופות כנגד הפרעות קצב.
לכל אחת יעילות שונה ותופעות לוואי שונות
במידה ואכן הטיפול בהפרעת הקצב נחוץ / הכרחי, אפשר לנסות ולבחור תרופה שאכן תהיה יעילה בדכוי ההפרעה וללא תופעות לוואי
מובן מאיליו כי הטיפול חייב להנתן בפיקוח ובהדרכת רופא
בברכה
פרופ' י.חסין