נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא אפשר לקחת תרופות רק עם אשל או גיל במקום אוכל ?

אפשר לקחת תרופות רק עם אשל או גיל במקום אוכל ? 29 נוב 2018 16:54 #11311

• דניאל
  • דניאל's Avatar
שלום,
לפני 4 שנים עברתי ניתוח חלב עם 3 מעקפים. לפני חצי שנה בערך גילו לי שאחד מהם סתום וממליצים לעשות צנתור . אני לוקח "קרטיה" ללב ו "אציקלו וי" להרפס בערב עם אוכל. אני רגיש ללקטוז. שאלה : אם אני אקח את התרופות האלו בערב במקום אוכל רק עם אשל או עם גיל זה בסדר ??? או שחייבים לקחת עם אוכל ???
תודה מראש
בברכה
דניאל

אפשר לקחת תרופות רק עם אשל או גיל במקום אוכל ? 02 דצמ 2018 17:26 #11313

שלום לדניאל
אשל או גיל הם אוכל ומגינים על רירית הקיבה מפני האספירין (קרטיה).

לא ברורה הערתך באשר לרגישות ללקטוז (עד כמה זה רלבנטי אם אתה אוכל מוצרי חלב)
בברכה
פרופ' י.חסין

אפשר לקחת תרופות רק עם אשל או גיל במקום אוכל ? 04 דצמ 2018 18:51 #11315

• דניאל
  • דניאל's Avatar
חג חנוכה שמח פרופסור יהונתן חסין,
אם אני מבין נכון לא חייב לקחת "קרטיה" עם סעודה ממשית ( לחם, בשר, עוף, דגים, סלטים ) . מספיק רק עם אשל או גיל ולא יהיה שום נזק נכון ???

בקשר ללקטוז. גיל ואשל הם דברי חלב ואני רגיש ללקטוז. אם אני כל יום אוכל גיל או אשל לא יהיה לי נזק ???
תודה מראש
בברכה דניאל

אפשר לקחת תרופות רק עם אשל או גיל במקום אוכל ? 05 דצמ 2018 17:07 #11317

• פרופ חסין
  • פרופ חסין's Avatar
אכן מספיקארוחה קלה ללקיחת האספירין.
באשר לרגישות ללקטולוז - יש להניח שתתבטא אם צריכת מאכלי חלב
בברכה
פרופ' י.חסין