נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא שאלה על כאב חד בצד שמאל מתחת לחזה

שאלה על כאב חד בצד שמאל מתחת לחזה 08 ינו 2019 14:05 #11379

• בן ציון מזרחי
  • בן ציון מזרחי's Avatar
שלום וברכה !!!

שמי בנצי בן 34 נשוי + 5 אבא שלי עבר כמה התקפי לב וכן כמה צינתורים ,,, לפני כמה חודשים התחיל אצלי כאב ממוקד באזור צד שמאל מתחת לפיטמה כ - 5 ס"מ והכאב מורגש רק כאשר אני נוגע בחוזקה באצבע שלי באותו אזור ,,,

עקב שאני סובל מעודף משקל גבוה ,,, קצת נלחצתי האם יכול להיות שזה קשור ללב ???

החלץ דם שלי יחסית סביר 115/85
הסוכר תקין, וכן הכולסטרול ... מה סיבת הכאב ???

עשיתי מבחן מאמץ ויצא יחסית תקין !!!

אני עושה פעמיים בשבוע פעילות ספורטיביית (כמו שעה וחצי כדורסל) וכן הליכה מהירה כ - 45 דקות ,,, ללא כאבים כלל !!!

מה סיבת הכאב ?????

שאלה על כאב חד בצד שמאל מתחת לחזה 09 ינו 2019 10:05 #11384

שלום לבן ציון מזרחי
כאב המתגבר ע"י מגע מקומי מקורו באיזור שבו נוגעים - כלאמר דופן בית החזה (בין שריר ובין צלע או מפרק החיבור שבין הצלע לעצם החזה)
הלב כאבר פנימי מחוסר תחושת מגע
מאחר ומבחן מאמץ היה תקין ואין קשר בין הכאב לפעילות גופנית - תנוח דעתך - קרוב לוודאי כי הכאב אינו כאב קרדיאלי.
מברך אותך על השמירה על פעילות גופנית. חשוב להגביר התדירות ולבצע פעילות גופנית בעצימות בינונית לפחות 4 פעמים בשבוע
בברכה
פרופ' י.חסין