נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא פענוח בדיקת הולטר

פענוח בדיקת הולטר 10 פבר 2019 21:02 #11479

• הדר
  • הדר's Avatar
היי
בת 27. בריאה, 3 שנים לאחר לידה, לפני כחודש היו לי דפיקות לב מוזרות, דפיקות לב רגילות ולאחר כמה שניות כמה דפיקות חזקות ונרגע וככה לסרוגין.
בעבר היה לי משהו דומה ולאחר בדיקות מקיפות התברר שזה מלחץ כי הכל היה תקין.
עשיתי בדיקת הולטר באוקטובר וכך רשום בפענוח:
קצב הלב: קצב סינוס עם ממוצע של 83 לדקה ביממה ( 144 - 62)
נרשמו הפרעות קצב מסוג:
חדריות: בודדות - 2211 (2% מכל הפעימות).
אשמח להסבר והאם יש ממה לחשוש.. תודה

פענוח בדיקת הולטר 10 פבר 2019 21:07 #11480

• הדר
  • הדר's Avatar
וחשוב לי לציין שכבר חודש שהתופעה הזאת לא מופיעה.

פענוח בדיקת הולטר 11 פבר 2019 09:58 #11484

שלום להדר
התיאור שלך מתאים לממצא בהולטר של פעימות מוקדמות ממקור חדרי.
במידה ואין ממצא חריג באק"ג או באקו היכול לגרום הפרעת קצב ובמיוחד אם הפרעת הקצב נעלמת בעת מאמץ (בדיקת מאמץ שגרתית מקובלת לוודא הנושא), מדובר בהפרעה שפירה שאינה דורשת טיפול מיוחד.
מציע לוודא כי אכן כך הוא הדבר בעזרת ייעוץ קרדיולוגי
בברכה
פרופ' י.חסין