נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא חשש למחלץ לב

חשש למחלץ לב 12 פבר 2019 02:05 #11487

• גולן
  • גולן's Avatar
הפסקתי לעשן לפני כשבוע וחצי בעקבות לחצים בחזה.
בהתחלה לא יחסתי לזה חשיבות היו לי כאבים כמעט תמיד בסוף משמרת בעבודה. הכאבים בדרך כלת היו בראש בגב וברגל שמאל.וחשוב לציין שתמיד היו לי צפצופים בנשימה בעקבות הסיגריות.
לאחר שהפסקתי לעשן הכאבים היחידם שנשארו לי הם בחזה אך בנוסף לצפצופים בנשימה יש לי גם חרחורים בנשימה ובשכיבה קשה לי לנשום ואני מרגישה את החרחורים יותר בעוצמה.
חשוב לציין כי אני ב25. במשפחתי יש היסטוריה של מחלות לב.
בכל מקום ברחבי האינטרנט רשום שזה יכול להיות תוצר של אי ספיקת לב ואני קצת חוששת מיזה. האם יש אופציות אחרות, האם זה יכול להיות קשור לגמילה מהסיגריות?
האם יש איזהו תרחיש אחר שיכול להיות אני כרגע בבדיקות אך מאוד מתקשה לישון ולחיות את חיי בכללי בגלל החוסר וודאות והפחד מהתוצאות שיקח להם זמן להגיע.

חשש למחלץ לב 12 פבר 2019 09:54 #11488

שלום לגולן
לצערי אינני יכול לעזור עם הערכה רפואית מתאימה ללא ביקור רפואי ראוי.
יחד עם זאת יתכן וחלקהעיקרי של הסבל הנוכחי נובע ממחלת ריאה. במיוחד ידועה התופעה שעישון גורם לדיכוי יכולת הניקוז של הריאות, הריסים הקטנטנים המעבירים את הליחה החוצה מדוכאים ופעילותם מתגברת בהשפעת העשן. כך שעם הפסקת העישון פעולת הניקוז של הריאה נפגעת באופן זמני. כמובן שבהמשך התפקוד חוזר לתקנו.
חלילה אל לך לחזור ולעשן במיוחד לנוכח הפגיעה בריאות שכבר קיימת.
תופעה זו יכולה להסביר חלק מתלונותיך.
ברור שחשוב כי תפני לבדיקה רפואית מתאימה לצורך איבחון מלא והנחיות לטיפול אם נחוץ
בברכה
פרופ' י.חסין