נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא מתי להפסיק קרדילוק לאחר צינתור

מתי להפסיק קרדילוק לאחר צינתור 16 מרס 2019 10:03 #11587

• יגאל
  • יגאל's Avatar
שלום
אני בן 57. עשיתי צינתור לפני שנתיים . היות והגעתי בזמן לא זוהתה פגיעה בשריר הלב או בלב עצמו אבל הושתלו 2 סטנטים
מאז הצינתור לוקח מיקרופירין, סטטור וקרדילוק
יש ויכוח בן רופא המשפחה שטוען שיש להמשיך עם קרדילוק לבין הקרדיולוגית שטוענת כי במידה ואין נזקים ללב ואין בעיות לחץ דם (כמו במקרה שלי), לא נדרש להמשיך עם התרופה מעבר לשנה - שנה וחצי מתאריך תחילת נטילת התרופה
חייב לציין שאני לא מרגיש תופעות לוואי כתוצאה מנטילת התרופה
שאלתי: מי צודק ?? אמנם אני לא מרגיש תופעות לוואי אבל אני לא חסיד של נטילת תרופות ללא צורך

תודה מראש

מתי להפסיק קרדילוק לאחר צינתור 16 מרס 2019 11:10 #11588

שלום ליגאל
בהתאם להמלצת קרדיולוג מקובל לאחרונה (ראה הנחיות בין-לאומיות חדשות) כי אין ערך מוסף לנטילת קרדילוק כאשר תפקוד הלב תקין ואין עדות להפרעה בקצב הלב.
בברכה
פרופ' י.חסין

מתי להפסיק קרדילוק לאחר צינתור 19 מרס 2019 16:25 #11597

• יגאל
  • יגאל's Avatar
תודה רבה !