נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא אי ספיקת לב

אי ספיקת לב 14 אפר 2019 14:54 #11684

• עירית
  • עירית's Avatar
אבי כבן 80 מחלה כלילית מ 1996 אז mi ואח"כ cabg עם השקת lad-lima ווריד ל pda
ב 2017 התפתחות אי ספיקת לב והיצרות אורטלית קשה. אובחן paf עבר tavi ובהמשך הוחל pradaxa יחד עם plavix ופוסיד.
ב 11/2018 דימום רקטלי וירידה המוגלובין.
הפסיקו פרדקסה ושינו ל eliquis ללא פלויקס.
ב 1/2019 עברpta ל sfa שמאל
אקג 12/2018 סינוס lbbb או פרפור עליות
אקו הפרעה בינונית בתפקוד חדר שמאל ef 35-40% עם תפקוד תקין של תותב אורטלי mr קל בינוני לחצי מילוי גבוהים, י"לד ריאתי, תפקוד מופחת של חדר ימין, הרחבת עליות.

אני פונה בשאלה למי על אבי לפנות על מנת לבדוק את הדרך היעילהה עבורו למניעת התדרדרות

בשנה וחצי האחרונה חוזר לבתי חולים לאשפוזים אם בשל כאבים עזים בכף הרגל או בשל קוצר נשימה
מתאר חולשה קיצונית וחוסר אפשרות לביצוע מאמץ או הליכה ללא מנוחה.

האם מלבד הטיפול התרופתי יש מה לעשות מבחינת עזרה עבורו ?
האם קוצב עלול לשפר קצת את מצבו ?

הוא ממש נחלש וקשה לי לראותו מבלי יכולת לעשות את המקסימום עבורו !!

אי ספיקת לב 15 אפר 2019 08:07 #11686

שלום לעירית
מציע פניה לקרדיולוג המתמחה באי ספיקת הלב לצורך השלמת הבירור (קרוב לוודאי כי הסבל העיקרי נובע מהפרעה ביכולת הלב להתרחב ולהתמלא בדם) וטיוב הטיפול התרופתי
בברכה
פרופ' י.חסין