נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא דימומים בעקבות נטילת אליקוויס - מה עושים?

דימומים בעקבות נטילת אליקוויס - מה עושים? 22 אפר 2019 15:44 #11697

  • dovratz
  • dovratz's Avatar
שלום לכם,
מזה חצי שנה אני נוטלת אליקוויס - 5 מ"ג בבוקר ו-5 מ"ג בערב + טמבוקור 50 מ"ג בבוקר וטמבוקור 100 מ"ג בערב. גם 2.5 מ"ג קרדילוק ו-25 מ"ג לוסרטן פעם ביום.
כל זאת בשל אירוע פרפור פרוזדורים ובעקבותיו היפוך קצב שעברתי לפני כחצי שנה כאמור. סובלת מאי ספיקה קלה-בינונית בשל מחלת מסתם מיטרלי על רקע דלקת פרקים בילדות.
אני ערה לתופעות הלוואי של התרופות אולם לא ברור לי איך להתנהל כאשר מתרחש אירוע של דימום מאסיבי, כפי שקרה לי אמש. שרטתי קלות את תוך האף והדימום לא פסק במשך כשעה. זה היה מתסכל ומפחיד..
האם תוכלו לכתוב לי בבקשה איך עליי להתנהג במקרה כזה או דומה? מה לעשות כשנפצעים, כשנופלים כשיש טחורים מדממים? הרי כל אחת מהתופעות הללו עלולות לגרום לדימום בלתי פוסק. איך מונעים זאת, אם בכלל יש דרך..
האם יש לשקול הורדת מינון התרופה? האם זה אפשרי לאור סכנת קרישי הדם שיכולים להיווצר בשל פרפור פרוזדורים חוזר?
אודה לכם על כל תשובה,
חג שמח,
דברת
Powered by פורום קוננה