נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא כאבים חזקים בחזה אחרי 7 חודשים מהצינתור+ הרדמות יד

כאבים חזקים בחזה אחרי 7 חודשים מהצינתור+ הרדמות יד 30 מאי 2019 18:42 #11801

  • פרידה דולי
  • פרידה דולי's Avatar
שלום לצוות
שמי פרידה. בת 67 , עברתי צינתור לב לפני 7 חודשים. הוכנס סטנט ובעורק אחר פתחו סתימה של 50%...לוקחת מאז באופן קבוע כדורים בהתאם למצב. לאחרונה שוב סובלת מכאבי חזה חזקים ממשיים בצורת דקירות, צביטות ובכלל. חולשה ונמלול בזרוע שמאל . עייפות , וקוצר נשימה. ולחץ דם גבוה יכול להגיע ל180/120. מה עליי לעשות למרות שהרופא המצנתר ראה את הבדיקות שמע על תחושותיי ואמר שהכל בסדר ..ואני בכל זאת סובלת מאוד לאורך כל היום מכאבי חזה כאמור ... אשמח לתשובה והכוונה כל שהיא. תודה!!

כאבים חזקים בחזה אחרי 7 חודשים מהצינתור+ הרדמות יד 30 מאי 2019 20:57 #11804

שלום לפרידה
כמובן שכאב בחזה החוזר תקופה לאחר צנתור טיפולי מעורר חשש מפני היצרות כלילית חוזרת.
מומלץ לבצע בדיקת מאמץ (אפשר גם בנוסף לאק"ג גם מיפוי או אקו במאמץ) ועם הבדיקות הערכה קרדיולוגית נוספת
במידה ונשלל מקור קרדיאלי לסבל יש לחפש סיבה אחרת לכאב - בסיוע הרופא המטפל
בברכה
פרופ' י.חסין

כאבים חזקים בחזה אחרי 7 חודשים מהצינתור+ הרדמות יד 30 מאי 2019 23:41 #11805

  • פרידה דולי
  • פרידה דולי's Avatar
האם "היצרות כלילית חוזרת " כדברך הכוונה לאותו מקום של ההיצרות הראשונה בו נמצא הסטנט ? או יתכן שבאותו עורק נוצרה עוד חסימה ואז מה תהא הפרוצדורה...?

תודה רבה לך פרופסור יהונתן חסין.

כאבים חזקים בחזה אחרי 7 חודשים מהצינתור+ הרדמות יד 01 יונ 2019 12:56 #11807

ושוב שלום לפרידה
אין אפשרות לדעת המיקום המדויק של היצרות כלילית אלא בזמן הצנתור. ההחלטה כיצד להתמודד עם ההיצרות ניתנת בהתאם לממצא בצנתור. באופן עקריני מירב הסיכויים כי ניתן יהיה להתמודד במסגרת צינתור טיפולי
בברכה
פרופ' י.חסין
Powered by פורום קוננה