נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא Bicuspid Aortic Valve

Bicuspid Aortic Valve 09 יונ 2019 09:19 #11823

• ירון
  • ירון's Avatar
שלום,

לפני כשנתיים ביקרתי אצל קרדיולוג בגלל הסטוריה משפחתית.
לאור הבדיקות שהפנה אותי, נמצא מסתם אאורטלי דו-עלי, עלים מעובים קל, דלף קל+.
אני בן 40, בבריאות כללית טובה ולא מרגישה הגבלה גופנית כלשהי (מתאמן בחדר כושר וכו').

שאלתי היא האם באופן כללי בסוג מסתם כזה יש איזושהי המלצת הגבלה לגבי פעילות גופנית?
למשל, לא לעבור דופק מסוים, לא לעשות מאמצים, וכו'...
או - שלא אמורה להיות כל הגבלה?

תודה רבה מראש!
ירון

Bicuspid Aortic Valve 09 יונ 2019 12:37 #11824

שלום לירון
בשלב הנוכחי אין כל מגבלה.
יחד עם זאת יש לזכור כי בנוכחות מסתם אאורטלי דו צניפי יכולה להתפתח ברבות השנים פגיעה בתפקוד המסתם (בין היצרות ובין אי ספיקה) וכן שכיחות גדולה יותר של הרחבת האאורטה העולה.
חשוב להמצא במעקב קרדיולוגי תקופתי.
כמובן שימרה על לחץ דם תקין והמלצה להימנע ממאמץ איזומטרי יתר (כמו הרמת משקולות כבדים) הכרוך בעלייה של לחץ הדם.
בברכה
פרופ' י.חסין