נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא Boredline q wavrs

Boredline q wavrs 10 יונ 2019 22:42 #11865

  • שרית
  • שרית's Avatar
היום עשיתי בדיקת אקג לאחר תלונות של מספר ימים של דפיקות לב. הרופאה גם שלחה אותי לאקו לב. בבדיקת אקג הרופאה עברה עליה ואמרה שהיא תקינה ואין הפרעות קצב. אבל כשהסתכלתי בפענוח היה רשום. Bordlinr q wavrs abnormal. . מה זה אומר ומה עליי לעשות?

Boredline q wavrs 12 יונ 2019 08:54 #11866

שלום לשרית
מדובר בממצא גבולי, לא אבחנתי. זיזי Q יכולים להמצא גם באופן תקין. זיז Q פתולוגי מוגדר לפי הרוחב והעומק שלו ומעיד על נזק באותו איזור כמו זה שנגרם ע"י אוטם בשריר הלב.
ממצא גבולי לרוב משתייך לגבול התקין אלא אם כן ישנה עדות נוספת לנזק באותו איזור (כמו כזה התגלה ע"י אקוקרדיוגרפיה, MRI או צנתור).
מציע לקבל את דעתה של הרופאה שלך המתייחסת לבדיקת האק"ג כבדיקה תקינה שכן פענוח הרופא עדיף על פענוח האק"ג במיוחד כאשר הוא לוקח בחשבון את מכלול התמונה הקלינית
בברכה
פרופ' י.חסין
Powered by פורום קוננה