נגישות
....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא לב בצד ימין

לב בצד ימין 29 יונ 2015 21:44 #890

• ענת
  • ענת's Avatar
בבדיקת אקו לב עובר ובבדיקת מערכות מורחבת שהתבצעו בשבוע 23 להריון שלי, נמצא כי לב העובר מוסט כולו ימינה ללא ממצא ברור הגורם לכך. הוסבר לי כי מדובר בעוברית עם dextroposition של הלב (חשוב להדגיש שהלב לא הפוך אך ממוקם בצד ימין וזהו האיבר היחיד שמקומו שונה). אשמח לשמוע פרטים נוספים על התופעה והאם יש סכנה בנוגע להתפתחות התקינה של הילדה. כמו כן, אם ישנם הורים נוספים שילדם עם לב בצד ימין אודה עם יתאפשר לי ליצור אתם קשר.
תודה מראש
ענת

לב בצד ימין 30 יונ 2015 09:42 #891

• ילנה
  • ילנה's Avatar
גם לילד שלי (היום בן 11) גילו לב בצד ימין בהיותו עובר. בנוסף לכך הוא גם "מסובב" שזה נדיר עוד יותר. כל שאר איברים - בצד הרגיל. הבנתי שאם רק לב בצד ימין, אזי יש אנשים אם שאר האיברים הפוכים וחיים עד 120. יש גם מומים: 3 טחולים או עם טחול חסר. כל דבר לגופו. אבל ברוב המקרים כשאין מום בלב, אז ילד אפילו לא צריך מעקב. רק צריך לקחת בחשבון שלא ילך לצבא, כי שם לא לוקחים אחריות.

לב בצד ימין 30 יונ 2015 10:37 #892

שלום לענת וילנה
אכן אם מדובר רק במנח ימני של הלב, ללא מומים נלווים אין לצפות לשום בעיה בהמשך החיים. גם נושא הגיוס לצבא לא צריך להוות בעיה. צריך בדיקה של הפרופיל הצבאי בלשכת הגיוס, אך לא צפויה דחיית גיוס גורפת.
תנוח דעתך
הרשי לי לברך אוך בהמשך הריון ולידה תקינים והמשך חיים מאושרים עם הבת
פרופ' י.חסין

לב בצד ימין 30 יונ 2015 14:05 #893

• ענת
  • ענת's Avatar
פרופסור יהונתן חסין וילנה היקרים
תודה רבה על תגובתכם המהירה והמקצועית.
גרמתם לי להרבה נחת ורוגע ! והענקתם לי כוחות להמשך הדרך.

ענת

לב בצד ימין 15 דצמ 2016 07:31 #3223

• Danel
  • Danel's Avatar
אני עם לב בצד ימן תקין מורצה לפגוש עוד בנדאם כמוני בארץ

לב בצד ימין 15 דצמ 2016 17:32 #3224

שלום לדניאל
בהתאם לפנייתך אני מניחמ כי אתה מודע כי אם אין בעיה נלווית (מום לב נלווה ) עצם המנח הימני של הלב אינו קשור בבעיה כלשהי
מדובר במצב שאינו מאד נדיר כך שתוכל לפגוש עוד אנשים עם מצב דומה, כולל כאלו שפנו לפורום זה
מציע להעביר פרטי התקשרות כך שמי שגולש בפורום ויהיה מעוניין יוכל ליצור קשר
בברכה
פרופ' י.חסין

לב בצד ימין 11 אוק 2018 10:40 #11203

• ישראל
  • ישראל's Avatar
אני עם כל האיברים הפניימים הפוכים לא רק הלב.