....
שלום, אורח
שם משתמש סיסמה זכור אותי
מילות מפתח
החיים בעולם המודרני חושפים את האוכלוסייה הכללית לגורמי סיכון רבים למחלת לב כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, רמות כולסטרול גבוהות, עישון, הרגלי תזונה לא טובים וחוסר פעילות גופנית. מחלות לב הפוגעות בתפקוד הלבבי שכיחות מאוד עקב זאת.

בפורום קרדיולוגיה (פורום לב) זה ניתן לקבל תשובות בכל הנושאים הקשורים לתחום הקרדיווסקולרי: מחלות לב, בריאות לב, התקפי לב, צנתור לב, מחלות לב כלילית, שיקום אחרי התקף לב, סימנים להתקף לב, אי ספיקה, אפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית, פרמקולוגיה קרדיווסקולרית, טיפול נמרץ, קיצוב ואלקטרופזיולוגיה, מומי לב, אקוקרדיוגרפיה, קרדיולוגיה גרעינית, ועוד נושאים נפוצים בתחום הלב.

פורום קרדיולוגיה (פורום הלב) זה מנוהל ע"י שני קרדיולוגים (רופאי לב) מומחים מטעם האיגוד הקרדיולוגי בישראל: פרופ' יהונתן חסין ודר' אלכס דדשב.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל מנוע מלתת המלצות על רופאים, תרופות או מכוני לב

נושא שאלה

שאלה 11 פבר 2016 12:10 #1617

• אבנר
  • אבנר's Avatar
שלום רב ,
בן 38 , עם פרפור פרוזדורים מזה 14 שנים , ללא סיבה הנראית לעין...
מטופל תרופתית ( בחודשים האחרונים באמיודרון )
בשנים האחרונות , אחת לכמה שבועות , יש לי מעין התקף של מס' שניות בהן אני מרגיש על סף עילפון .
זה עובר מעצמו לאחר 4-5 שניות
מכיוון שלפני חצי שנה , באחד מאישפוזי , הופיעה בלילה פעימה אחת חסרה שסווגה כ AV BLOCK2 ,
אני תוהה אם קיים קשר בין הדברים .
בזמנו שוחררתי מביה''ח לאחר שאמרו לי שאין שום משמעות עבורי לפעימה החסרה הזו .
אשמח לשמוע את דעתך
תודה רבה

שאלה 11 פבר 2016 13:04 #1618

שלום לאבנר
ההתקף שאתה מתאר יכול להגרם ע"י חסם חולף של ההןלכה העלייתית חדרית הגורם לעצירה חולפת של הדופק.
יש מקום להמשך בירור אפשרות זו, הן לצורך השלמת האבחנה והן לגבי ההשלכות הטיפוליות האפשריות
לצורך המשך הבירור מציע לפנות לרופא המטפל שקרוב לוודאי ישתדל לקבל תרשים אק"ג בזמן האירוע (למשל באמצעות מעקב רק"ג 24 שעות - הולטר או מעקב טלפוני באמצעות רשפ מעגלי (Loop recorder)
בבאכה
פרופ' י.חסין

שאלה 11 פבר 2016 14:08 #1619

• אבנר
  • אבנר's Avatar
פרופסור , תודה רבה על התשובה המהירה .
זה מסוכן ? מהי הדחיפות ? חושש שעד שנצליח לתעד זאת ( קורה פעם בכמה שבועות ) ייקח זמן .

שאלה 11 פבר 2016 14:13 #1620

ושוב שלום לאבנר
באוא שלנטיה לעלפון הבטים מסוכנים
למשל יש להמנע מנהיגה, להזהר מנפילה...
כדאי להגיע לאבחנה וטיפול מוקדם ככל שניתן
פרופ' י.חסין

mtqhdgyp 24 מאי 2017 10:25 #5170

• EugeneRap
  • EugeneRap's Avatar

ungmq2f9 24 מאי 2017 13:42 #5172

• AlfredExaxy
  • AlfredExaxy's Avatar